Salony sukien ślubnych tarnowskie góry

Prace geodezyjne

Off 19
Prace geodezyjne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Prace geodezyjne

Wytyczenie budynku na działce polega na zamontowaniu w gruncie znaków geodezyjnych, wyznaczających główne osie budynku (naziemne i podziemne). Zaznacza się także punkty domu które są charakterystyczne dla jego bryły, a także stałe punkty wysokościowe, czyli tzw. rapery. W ten sposób widzimy zaplanowane ławy fundamentowe.

Paliki, które wbija się w ziemię powinny być trwałe i wytrzymałe, a ich połączenie drutem powinno wytrzymać wszystkie prace stanu surowego. Oczywiście na czas prowadzenia prac ziemnych, druty można zwinąć i rozwinąć je na nowo, po zakończeniu wykopów.

Warto wiedzieć, że zatrudniony geodeta jest upoważniony do wpisów w dzienniku budowy. Dziennik budowy powinien być stale dostępny na placu budowy ? odpowiada za to kierownik. Geodeta zapisuje w dzienniku chronologicznie wszystkie prace, a inwestorowi przekazuje szkice wytyczenia.

Ten sam geodeta powinien zjawić się na placu budowy, kiedy budowa domu się zakończy. Wtedy jego zadaniem będzie inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, która ma na celu potwierdzenie, że nasz projekt domu został wykonany zgodnie z wcześniejszym wytyczeniem geodezyjnym, które geodeta przeprowadził przed rozpoczęciem budowy.

Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna ma zawierać te dane, które umożliwią wniesienie zmian na mapę zasadniczą. W związku z tym geodeta musi również przekazać oryginał dokumentacji geodezyjno-kartograficznej do wydziału dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Na podstawie przekazanych danych, zostaną zaktualizowane informacje zawarte w ewidencji gruntów i budynków oraz ewidencji sieci uzbrojenia terenu.

Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza będzie nam potrzebna, jako załącznik do zgłoszenia zakończenia budowy domu, które należy złożyć w nadzorze budowlanym (jeżeli nie musimy uzyskiwać pozwolenia na użytkowanie). Oprócz tego dokumentu do zgłoszenia o zakończeniu budowy musimy dostarczyć:

– dziennik budowy (oryginał)

– oświadczenie kierownika budowy:

o zgodności wykonania obiektu budowlanego z tym, co zawierały zatwierdzone projekty domów i decyzja o pozwoleniu na budowę,
o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy (i ? jeśli korzystano ? drogi, sąsiedniej nieruchomości itp.)

– oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych (jeśli wymagane)

– protokoły badań i sprawdzeń,

– potwierdzenie, zgodnie z przepisami odrębnymi, odbioru wykonanych przyłączy,

– świadectwo charakterystyki energetycznej budynku (kopia)

Jak już zostaną załatwione wszystkie formalności, rozpoczyna się budowa, po zakończeniu której możemy cieszyć się z własnego domu. Kolejnym etapem jest sposób zagospodarowania terenu wokół domu. Dlatego może warto postawić grill murowany z cegły?

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Polsce łatwo jest znaleźć producenta mebli dreniwanych i luksusowych?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Losowe artykuły:

  • Jak budować bezpieczny dom?

    Bezpieczeństwo domu to coś bardzo ważnego – a należy otwarcie napisać, że w wielu przypadkach ludzie niejako zapominają, iż na tym świecie nie funkcjonują wyłącznie ludzie, którzy nie są zagrożeniem, nie kradną… Gdy stawiamy dom, powinniśmy dokładnie to wszystko przemyśleć, ponieważ po czasie będzie ciężej wprowadzić jakieś poprawki. Naturalnie na dobry początek trzeba ze szczegółami…

  • salony sukien ślubnych tarnowskie góry

    Najpopularniejszym materiałem wykończeniowym na elewację w naszym kraju jest tradycyjny tynk. O wiele ciekawszy efekt jest w stanie dać deska elewacyjna. Może być zastosowana na całej elewacji jak również tylko na jej fragmentach. Ważny przy tym jest wybór odpowiedniego gatunku. Najczęściej stosowany jest świerk skandynawski, sosna lub bardzo wytrzymały na niskie temperatury modrzew syberyjska. W…

Kategorie