Salony sukien ślubnych tarnowskie góry

Prace geodezyjne

Off 41
Prace geodezyjne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Prace geodezyjne

Wytyczenie budynku na działce polega na zamontowaniu w gruncie znaków geodezyjnych, wyznaczających główne osie budynku (naziemne i podziemne). Zaznacza się także punkty domu które są charakterystyczne dla jego bryły, a także stałe punkty wysokościowe, czyli tzw. rapery. W ten sposób widzimy zaplanowane ławy fundamentowe.

Paliki, które wbija się w ziemię powinny być trwałe i wytrzymałe, a ich połączenie drutem powinno wytrzymać wszystkie prace stanu surowego. Oczywiście na czas prowadzenia prac ziemnych, druty można zwinąć i rozwinąć je na nowo, po zakończeniu wykopów.

Warto wiedzieć, że zatrudniony geodeta jest upoważniony do wpisów w dzienniku budowy. Dziennik budowy powinien być stale dostępny na placu budowy ? odpowiada za to kierownik. Geodeta zapisuje w dzienniku chronologicznie wszystkie prace, a inwestorowi przekazuje szkice wytyczenia.

Ten sam geodeta powinien zjawić się na placu budowy, kiedy budowa domu się zakończy. Wtedy jego zadaniem będzie inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, która ma na celu potwierdzenie, że nasz projekt domu został wykonany zgodnie z wcześniejszym wytyczeniem geodezyjnym, które geodeta przeprowadził przed rozpoczęciem budowy.

Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna ma zawierać te dane, które umożliwią wniesienie zmian na mapę zasadniczą. W związku z tym geodeta musi również przekazać oryginał dokumentacji geodezyjno-kartograficznej do wydziału dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Na podstawie przekazanych danych, zostaną zaktualizowane informacje zawarte w ewidencji gruntów i budynków oraz ewidencji sieci uzbrojenia terenu.

Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza będzie nam potrzebna, jako załącznik do zgłoszenia zakończenia budowy domu, które należy złożyć w nadzorze budowlanym (jeżeli nie musimy uzyskiwać pozwolenia na użytkowanie). Oprócz tego dokumentu do zgłoszenia o zakończeniu budowy musimy dostarczyć:

– dziennik budowy (oryginał)

– oświadczenie kierownika budowy:

o zgodności wykonania obiektu budowlanego z tym, co zawierały zatwierdzone projekty domów i decyzja o pozwoleniu na budowę,
o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy (i ? jeśli korzystano ? drogi, sąsiedniej nieruchomości itp.)

– oświadczenie o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych (jeśli wymagane)

– protokoły badań i sprawdzeń,

– potwierdzenie, zgodnie z przepisami odrębnymi, odbioru wykonanych przyłączy,

– świadectwo charakterystyki energetycznej budynku (kopia)

Jak już zostaną załatwione wszystkie formalności, rozpoczyna się budowa, po zakończeniu której możemy cieszyć się z własnego domu. Kolejnym etapem jest sposób zagospodarowania terenu wokół domu. Dlatego może warto postawić grill murowany z cegły?

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Polsce łatwo jest znaleźć producenta mebli dreniwanych i luksusowych?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Losowe artykuły:

  • Sprzedaż palet

    Palety drewniane Celem naszej działalności jest zaspokajanie potrzeb każdego klienta, oraz stała dążnąść do udoskonalania jakości oferowanych produktów co w pożniejszym czasie pozwoliło nam uzyskac świadectwo zgodności, aprobujące warunki techniczne i organizacyjne suszenia drewna wg wymagań IPPC Palety drewniane W chwili obecnej firma zajmuje się skupem i sprzedażą palet euro oraz przemysłowych w różnych wymiarach.W…

  • salon plus tarnowskie góry

    Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie naszych kosztowności w domu. Dlatego należy wyposażyć się w kasę pancerną najwyższej jakości. Kasy pancerne posiadają klasy odporności. Istotne jest, aby kasa cechowała się najwyższym poziomem ochrony antywłamaniowej. Kasy pancerne powinny posiadać wielowarstwową konstrukcję (najczęściej wykonana jest ze stali) korpusu oraz drzwi. Ich system ryglowy powinien być skomplikowany, aby…

Kategorie