Mieszkanie

Cyklinowanie parkietów

Off 181

Na czym polega cyklinowanie parkietów?

Parkiet, chociaż uchodzi za jedną z najtrwalszych powierzchni podłogowych kojarzoną między innymi z zabytkowymi budynkami, wymaga co jakiś czas odświeżenia. Proces ten nazywany jest cyklinowaniem i polega na specjalistycznym „złuszczeniu” wierzchniej warstwy starego lakieru oraz położeniu jej na nowo. Brzmi łatwo, ale czy tak jest w rzeczywistości. Spróbujemy dokładniej przyjrzeć się temu w jaki sposób można nadać starej podłodze drugie, zupełnie nowe życie.
Jest to czynność na tyle skomplikowana, że niezbędne będzie skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych fachowców. Cena wycyklinowania parkietu waha się w granicach kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy i obejmuje „zerwanie” starej warstwy lakieru czyli właśnie wycyklinowanie za pomocą specjalnego urządzenia powierzchni, a także odpowiednie jej zabezpieczenie i zalakierowanie.
Cyklinowanie parkietów to czynność, którą przeprowadza się raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Dodatkowo zabezpieczenie odpowiednimi środkami oraz pokrycie trwałą warstwą lakieru z powodzeniem może wydłużyć ten okres.

Pozostałe artykuły tematyczne:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Polsce łatwo jest znaleźć producenta mebli dreniwanych i luksusowych?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Losowe artykuły:

  • Tablica informacyjna na placu budowy

    Tablica informacyjna na placu budowy   Budowa domu wymaga od nas przeprowadzenia szeregu formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Kiedy zgoda już jest, pamiętać musimy o innych uwarunkowaniach jej rozpoczęcia, by uniknąć przykrych konsekwencji nałożonych przez nadzór budowlany. Projekty domów jednorodzinnych – ich realizacja, a także każda inna inwestycja budowlana (z wyłączeniem obiektów służących…

  • Dlaczego czasem kupujemy niepotrzebne rzeczy?

    Dlaczego czasem kupujemy niepotrzebne rzeczy? Chyba większości z nas zdarzyło się kupić coś, co tak naprawdę nie było nam wcale potrzebne. Dlaczego tak się dzieje, że czasem decydujemy się na zakup danej rzeczy, mimo, że zdajemy sobie sprawę z tego, że nie bardzo nam się przyda? Często kuszą nas ceny. Jeśli są niskie, a na…

Kategorie