Salon sukien ślubnych tarnowskie góry

Cyklinowanie parkietów

Off 116
Cyklinowanie parkietów
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

Na czym polega cyklinowanie parkietów?

Parkiet, chociaż uchodzi za jedną z najtrwalszych powierzchni podłogowych kojarzoną między innymi z zabytkowymi budynkami, wymaga co jakiś czas odświeżenia. Proces ten nazywany jest cyklinowaniem i polega na specjalistycznym „złuszczeniu” wierzchniej warstwy starego lakieru oraz położeniu jej na nowo. Brzmi łatwo, ale czy tak jest w rzeczywistości. Spróbujemy dokładniej przyjrzeć się temu w jaki sposób można nadać starej podłodze drugie, zupełnie nowe życie.
Jest to czynność na tyle skomplikowana, że niezbędne będzie skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych fachowców. Cena wycyklinowania parkietu waha się w granicach kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy i obejmuje „zerwanie” starej warstwy lakieru czyli właśnie wycyklinowanie za pomocą specjalnego urządzenia powierzchni, a także odpowiednie jej zabezpieczenie i zalakierowanie.
Cyklinowanie parkietów to czynność, którą przeprowadza się raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Dodatkowo zabezpieczenie odpowiednimi środkami oraz pokrycie trwałą warstwą lakieru z powodzeniem może wydłużyć ten okres.

Pozostałe artykuły tematyczne:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Polsce łatwo jest znaleźć producenta mebli dreniwanych i luksusowych?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Losowe artykuły:

  • wypożyczalnia sukien ślubnych tarnowskie góry

    Odpowiednie wykonanie kuchni to sprawa kluczowa dla wielu osób, ponieważ w tym pomieszczeniu spędza się z reguły dużo czasu. Oczywiście dużą wagę do wyglądu kuchni przykładają zwłaszcza kobiety, które chcą się tam dobrze i mieć wszystko pod ręką, gdy będą musiały zrobić jakieś pyszne jedzenie. W każdej dobrze zagospodarowanej kuchni przydadzą się oczywiście solidne blaty…

  • Szafy wnękowe na wymiar

    Nowoczesne szafy Aranżacja pomieszczenia powoli dobiega końca, ale nadal nie wybraliśmy odpowiedniej szafy, która pasowałaby do całej reszty? Szafy wnękowe na wymiar okazują się być bardzo dobrą alternatywą dla osób, które są znudzone zwykłymi szafami, które zajmują jedynie zbyt dużo miejsca. Takie szafy są niewiarygodnie pomysłowe, ponieważ dostosowują się do otoczenia i wpasowują w wolną…

Kategorie