Suknie ślubne tarnowskie góry

Budowa przyłączy

Off 88

Budowa przyłączy

Nowelizacja Prawa budowlanego w 2005 roku wprowadza duże ułatwienia dla inwestorów planujących wykonanie przyłącza elektroenergetycznego do działki i daje im możliwość skorzystania z dwóch różnych dróg.

Pierwsza to obowiązkowe zgłoszenie do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej zgodnie z procedurami przewidzianymi przez Prawo budowlane, druga natomiast zwalnia inwestora z tego obowiązku, nakazując jednocześnie wykonać plan sytuacyjny na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub jednostkowej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Te dwie drogi są alternatywne i nie można korzystać z nich jednocześnie.

Ponieważ prace budowlane wymagają dostępu do energii elektrycznej, inwestor powinien dokonać jej przyłącza. Należy zwrócić się do miejscowego przedsiębiorstwa energetycznego o określenie warunków takiego przyłącza. Taki wniosek powinien zawierać dane dotyczące:

charakteru i przeznaczenia przyszłego obiektu
mocy przyłączeniowej
miejsca i celu poboru energii elektrycznej
przewidywanego rocznego zużycia energii i czasu rozpoczęcia jej poboru.

Do wniosku trzeba dołączyć również:

szkic sytuacyjny dotyczący lokalizacji budowy
istniejące pobliskie linie zasilające
dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością

Warto wiedzieć, że energia, jaką dysponuje się podczas budowy jest to tzw. energia budowlana i jest mierzona wg innej taryfy niż przyłącze docelowe. W ciągu 14 dni od daty złożenia wniosku przedsiębiorstwo energetyczne wyda warunki przyłączenia do sieci, które ważne będzie 2 lata. Koszty wybudowania przyłącza pokrywa w całości inwestor, który po ukończeniu budowy powinien wystąpić o zmianę charakteru tego przyłącza z tymczasowego na docelowe.

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Polsce łatwo jest znaleźć producenta mebli dreniwanych i luksusowych?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Losowe artykuły:

  • Meble biurowe Warszawa

    Wygodne meble do biura Decydując się na zakup mebli biurowych, najważniejsze z naszego punktu widzenia będzie znalezienie odpowiedniego modelu biurka, szafy oraz półki na dokumenty. Te akcesoria będą nam najbardziej potrzebne do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. Meble biurowe Warszawa wysokiej jakości otrzymamy od wielu producentów. Jeżeli zależy nam na harmonijnym urządzeniu naszego biura, najlepszym wariantem…

  • Meble na wymiar Poznań

    Meble na wymiar Wybór mebli do domu, czy mieszkania, a także sam proces urządzania i projektowania wnętrza jest bardzo ciekawy i jednocześnie wymagający. To od tego etapu bowiem zależy to, jak dane pomieszczenie będzie wyglądało, a także też to, czy funkcjonowanie w nim nie będzie zbyt utrudnione. Warto zatem dołożyć wszelkich starań na tym etapie,…

Kategorie